Tüm Zamanların En Pahalı Dizileri

Tüm Zamanların En Pahalı Dizileri

Birçok dizi sever hiç dikkat etti mi bilmiyorum ama son zamanlarda diziler için yapılan harcamalara neredeyse yüzlerce milyon doları buluyor. Sizler için tüm zamanların en pahalı dizilerini inceledik ve karşımıza şaşırtıcı sonuçlar çıktı.

 

ROME

Rome dizisi 7 adet Emmy ödülü kazanmasına rağmen 10 milyon doları aşan bütçesi nedeni ile yayından kaldırıldı. 2 yıl süren yapım tarihi drama izleyicilerinin gönlünde taht kurup birçok başarı kazanmıştır.

rome dizisi hakkında bilmeniz gerekenler
rome dizisi hakkında bilmeniz gerekenler

Sense8

Netflix’in sevilen dizilerinden Sense8 yüksek maliyet kurbanı olan dizilerden. 10 milyon dolarlık bölüm başı bütçesi ile çok başarılı bir işe imza atılmıştı. Netflix sosyal medyadan gelen büyük tepkiler üzerine diziye devam etme kararı alsa da ne kadar süreceğini kestirmek pek mümkün değil.

sense8 dizisi ne zaman başlayacak
sense8 dizisi ne zaman başlayacak

Game Of Thornes

Tüm zamanların en çok izlenen yabancı dizisi Game of Thornes kalabalık ve ihtişamlı kadrosu ile bölüm başı 11.2 milyon dolara çekiliyor. HBO’nun sevilen dizisi 7. Sezonu geride bırakmasına rağmen 8. Sezon onayını yüksek maliyetine karşılık aldı bile.

Game of Thornes dizisi ne kadar bütçe ile çekildi
Game of Thornes dizisi ne kadar bütçe ile çekildi

ER

Er dizisi yabancı yapımlar arasında efsane olarak görülüyor. George Clooney’nin muhteşem bir performans gösterdiği dizi 13 milyon doları aşan bir bölüm başı bütçeye sahipti. 15 sezon yayında kalan dizi totalde Dünya’nın en çok para harcanan dizisi olarak dikkat çekiyor.

Er dizisi izlemek isteyenlere öneriler
Er dizisi izlemek isteyenlere öneriler

The Get Down

Hip-Hop müzik sevenlerin mutlaka izlemesi geren bir diziydi. 125 milyon dolarlık toplam bir maliyet ile ekranlarda kaldı. Netflix, dizinin bu kadar büyük bir bütçe harcamasını iste kullanılan müziklere ödenen telif haklarından dolayı olduğunu açıklamıştı.

Netflix the get down hip-hop dizisi
Netflix the get down hip-hop dizisi

The Crown

Dünya dizi tarihinin gelmiş geçmiş en pahalı yapımı olarak şimdiden tarihe geçmiş durumda. Netflix tarafından çekilen diziye şimdiye kadar 147 milyon dolar harcandı. The Crown 2. Elizabeth’in hayatını anlatıyor ve yeni sezon onayını şimdiden aldı bile. Dizinin bitene kadar ne kadar bütçe ödeneceği ise merak konusu.

the crown 2. sezon, dizi izle

Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video