Todd Haynes’in Yeni Filminde Başrol Mark Ruffalo’ya Emanet!

  • 2 ay ago
  • 37
  • Kasım 12, 2018 3:59 edited
Todd Haynes’in Yeni Filminde Başrol Mark Ruffalo’ya Emanet!

Cennetten Çok Uzakta”, “Beni Orada Arama” ve “Carol” gibi başarılı filmlerle tanınan Oscar ve iki Altın Küre adayı yönetmen Todd Haynes’in yeni filmi başrolünü buldu. Marvel Sinematik Evreni’nin Bruce Banner namıdiğer Hulk’u olarak tanınan ve üç Oscar adaylığı bulunan başarılı oyuncu Mark Ruffalo kimya şirketi DuPont’a karşı gelen bir avukatı konu alan filmin başrolünü üstlenecek.

Önceden “Dry Run” olarak anılan ancak şu an için resmi bir isme sahip olmayan film Nathaniel Rich’in The New York Times Magazine için yazdığı “The Lawyer Who Became DuPont’s Worst Nightmare” (DuPont’un Korkulu Rüyası Olan Avukat) isimli makaleden beyaz perdeye uyarlanıyor. Film, sekiz yıldır kurumsal savunma avukatlığı yapan Robert Bilott’a odaklanıyor. Avukat, kimya şirketi DuPont’a karşı bir çevre davası açar. Dava kısa süre içerisinde, şirketin onlarca yıldır sebep olduğu kimyasal kirliliği ortaya çıkarma savaşına dönüşür.

Çekimlerine önümüzdeki yıl başlanması beklenen filmin senaryosunun ilk taslağı Matthew Carnahan tarafından yazıldı. Senaryonun tekrar yazımına Mario Correa’nın imza attığı filmin yapımcılığını Participant Media ve başrol Ruffalo üstleniyor.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video