2019’un en çok beklenen filmlerinden “Rambo 5” oyuncu kadrosuna yeni bir ismi kattı. “Faking It” ve “The Fosters” dizilerinden tanıdığımız genç aktris Yvette Monreal filmin kadrosuna dahil oldu. Oyuncu filmde Meksika kartelinin kaçırdığı Gabrielle karakterine hayat verecek.

Beyaz perdenin en uzun soluklu aksiyon serilerinden biri olan ve bir neslin hayranlığını kazanan Rambo’nun yeni macerasında başrolü serinin şimdiye kadarki tüm yapımlarında başrolü kimselere bırakmayan üç Oscar adayı, Altın Küre ödüllü Sylvester Stallone üstleniyor. 2012 yılında Mel Gibson’lı aksiyon filmi “Get the Gringo”ya imza atan Adrian Grunberg yönetmen koltuğuna otururken, senaryoyu başrol Stallone ve Matthew Cirulnick kaleme alıyor. Çekimleri devam eden filmin önümüzdeki sene vizyona girmesi bekleniyor.

Yeni devam halkasında, eski bir asker olan John Rambo’yu Arizona’daki bir çiftlikte yaşarken yoğun bir şekilde travma sonrası stres bozukluğu ile baş etmeye çalışırken buluyoruz. Bulabildiği her yerde gündelik iş bulmaya çalışan ve hayatını idame ettirmeye çalışan Rambo, beladan uzak durmaya çabalamaktadır. Ancak günün birinde arkadaşı ve emlak müdürü Maria’dan aldığı haber bu durumu değiştirir. Maria’nın torunu bir parti için Meksika sınırını geçtikten sonra kaybolmuştur. Bu yüzden John, gençleri bulmak için sınırın güneyini dolaşır. Bu görev, Rambo’nun bir insan kaçakçılığı çetesini ortaya çıkarmasıyla birlikte oldukça tehlikeli bir hal alır. Rambo adaleti sağlamak için üvey kız kardeşi de kaçırılan bir gazeteci ile birlikte çalışmaya başlar. Rambo kaçırılan kızları kurtarmak ve acımasız bir suç liderini dize getirmek için bütün yeteneklerini kullanmak zorundadır.