Spider-Man: Far From Home‘dan yeni set Jake Gyllenhaal‘lu set kareleri geldi. Tüm dünyada 880 milyon dolar gişe hasılatı elde ederek Marvel Sinematik Evreni’nin en çok kazanan 7. filmi olan “Örümcek-Adam: Eve Dönüş”ün devam halkasından gelen kareler ve videoda Oscar adayı yakışıklı oyuncu Gyllenhaal’un hayat verdiği Mysterio karakterini görüyoruz. Görsel efektlerle sihirbazlık numaraları yaparak ilüzyonlar yaratan karakter, çizgi romanlarda ağ atan süper kahramanımızın başına bir hayli dert açmıştı. Filmin çekimleri Liberec, Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleşiyor.

“Spider-Man: Far From Home”da genç İngiliz oyuncu Tom Holland bir kez daha Peter Parker olarak karşımıza çıkıyor. Stan Lee’nin “hayallerimde canlandırdığım Peter Parker” olarak nitelediği genç oyuncuya ilk filmden May Hala olarak Marisa Tomei, Ned olarak Jacob Batalon, Michelle Jones olarak Zendaya ve ilk filmin kötüsü Vulture olarak Michael Keaton eşlik ediyor. Ayrıca Marvel evreninin gedikli isimleri Samuel L. Jackson ve Cobie Smulders da Müdür Fury ve Maria Hill olarak filmin kadrosunda yer alıyor. Komedyen J.B. Smoove ve Türk asıllı Alman oyuncu Numan Acar filmin kadrosuna yeni katılan isimler arasında…

İlk filmin yönetmeni Jon Watts‘ın yeniden kamera arkasına geçtiği devam filminde senaryo Chris McKenna ve Erik Sommers ikilisine emanet. 

İlk filmin yönetmeni Jon Watts‘ın yeniden kamera arkasına geçtiği devam filminde senaryo Chris McKenna ve Erik Sommers ikilisine emanet. 

Devam filminde genç Peter’ı bu kez eğitim için Avrupa’ya giderken göreceğiz. Amerikalı delikanlı eğitimi için öğrenci değişim programı ile İngiltere’ye gidecek. Film ülkemizde 5 Temmuz 2019’da vizyona girecek.