Home / Listeler / Poyraz Karayel Dizisini Neden İzlemelisiniz ?

Poyraz Karayel Dizisini Neden İzlemelisiniz ?


Kanal D ekranlarında yayınlandığı geceler reyting rekorları kıran artık çarşamba günü gelse de Poyraz Karayel izlesek dediğimiz bir zamanların unutulmaz aşk,gerilim,drama ve komedi türündeki Poyraz Karayel dizisini izlemeniz için sizlere 5 sebep sunuyoruz.Bu sıradan yerli Türk dizilerimizden öte farklı bir yapım.Senaryosunu Ethem Özışık’ın kaleme aldığı Poyraz Karayel 2015 yılında 3 sezon boyunca 82 bölüm olarak yayınlanmıştır.

Poyraz Karayel dizisinin konusuna gelince eşinden boşanmış ve bu hayatta tek varlığı olan oğlundan ayrı bir hayat geçiren Poyraz ona yapılan bir kumpas sonucunda polislik mesleğinden de kovulur.İşinden de kovulan Poyraz taksicilik yaparak zor bir hayat geçirirken Komiseri Mümtaz’ın ona verdiği mafyanın içine girme görevini yerine getirirse hem işini geri kazanacak hemde oğlunu yanına alabilecektir.Bu görevi mecburen kabul eden Poyraz mafyanın yanında şoför olarak çalışmaya başlar.

Bu arada taksicilik yaparken bir tesadüf eseri tanıştığı güzel kız Ayşegül de hayatının en güzel anlamı olmaya başlamış iken onun babasının yanına girdiği mafyanın lideri Bahri Umman olduğunu öğrenir.

Poyraz Karayel Dizisini Neden İzlemelisiniz ?

Bize her bölümünü tekrar tekrar izlettiren diziyi hemen izlemeniz için sizlere de 6 sebep sunuyoruz 🙂

1.Leyla ile Mecnun gibi Aşk mı kaldı diyenlere Poyraz Ayşegül aşkı gelsin .

Belki Poyraz Ayşegül için dağları delip de gelemedi ama onun için Dünya’yı karşısına aldı..Her bir bölüm de o kadar imkansızlıklara rağmen birbirlerine daha sıkı sarılan iki aşık Poyraz ve Ayşegül..Sadece onlar da değil dizi de birçok karakterden gerçek aşka dair çok şey öğreneceksiniz.

2.Yazar Oğuz Atay’ı her cümlesiyle öğretti bizlere


3.Her bölümde ayrı bir olay,ayrı bir heyecan

Öyle aşk dizisi bu deyip geçmeyin Poyraz karayel içinde gerilimi de hiç eksik olmayan aksiyonu ve bir yandan içten içe dramı da yaşamayı öğretti bize..

4.Ah o duvardaki yazılar yok mu .Her birinde başka bir anlam..

5.Ödüllere doymayan dizi Poyraz Karayel adını tarihe yazdırmıştır.

Her çarşamba akşamı en çok izlenen dizi olarak geceyi birinci sırada kapatan Poyraz Karayel dizisinde ayrıca başrol de oynayan İlker Kaleli yılın en iyi erkek oyuncusu ve Burçin Terzioğlu da yılın en iyi kadın oyuncusu ödülünü almıştır.Daha sonra dizi de başlayan Poyraz Ayşegül aşkı da gerçek olup ikili birlikteliğine devam etmektedir.

 One comment

  1. Derler ya doğru söze ne hacet katılıyorum izlenmeli izlemeyen kalmamalı bence .