You are here

Pera Film’in Yaz Programı “Kumsalda” 28 Temmuz’da Sona Eriyor!

Pera Film’in yaz programında son günleri kaçırmayın!

Pera Film yaz aylarını ferahlatan Kumsalda programı 28 Temmuz‘da sonlanıyor. “İstanbul’da Deniz Sefası: Deniz Hamamından Plaja Nostalji” sergisine paralel olarak hazırlanan yaz temalı bir film seçkisinin son günlerini kaçırmayın!

Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün 1870’lerden 20. yüzyıla, deniz hamamından plaja geçişin hikâyesine odaklanan program, sinemada bir mekân olarak kumsalın işaret ettiği anlamların izlerini sürüyor. Kumsalda programı kapsamında gösterilen filmler, romantik bakışın ve keyifli anların temsili kumsalın, karanlık tatil hikâyelerinin başlangıcına dönüşebildiğine de işaret ediyor.

Kapsamında Michelangelo Antonioni’nin Macera (L’Avventura), Jacques Tati’nin Bay Hulot’nun Tatili (Mr. Hulot’s Holiday), Otto Preminger’in Günaydın Hüzün (Bonjour Tristesse) gibi çeşitli sinema klasiklerinin yanı sıra, Asghar Farhadi’den Elly Hakkında (About Elly) gibi yakın dönemden filmlerin de yer bulduğu Kumsalda film programı 28 Temmuz tarihine kadar ücretsiz izlenebilir. Film programını aşağıda bulabilirsiniz;

Yönetmen:
Ozan Açıktan

Oyuncular:
Engin Günaydın, Demet Evgar

Tür : Komedi

Top