7-8 Temmuz tarihlerinde sanatçıya özel bir sinema programı…

İstanbul Modern Sinema’da Nick Cave rüzgarları esiyor. İstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A.Ş.’nin katkıları ve İKSV işbirliğiyle, Nick Cave konseri öncesi 7-8 Temmuz tarihlerinde sanatçıya özel bir sinema programı hazırladı.

üzik kariyerinin 45. yılına giren Avustralyalı şarkıcı, söz yazarı, besteci, senaryo yazarı, şair ve oyuncu Nick Cave’in sesi, müziği, metni ve kendisini göreceğimiz filmler 7- 8 Temmuz’da “Nick Cave ile Bir Hafta Sonu” adlı programla sunulacak.

 25. İstanbul Caz Festivali kapsamında 10 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta konser verecek olan Nick Cave’in severleri, sadece bir hafta sonu için hazırlanan bu özel seçkide 4 film izleyebilecek. Seçkide yer alan filmler; Nick Cave’in oğlu Arthur’un ölümünden sonra,Nick Cave & The Bad Seeds’in Brighton’da kaydettikleri Skeleton Tree albümünün yaratım sürecine ve onu çevreleyen kişisel travmalara odaklanan bir müzik belgeseli One More Time with Feeling, Cave’in Push the Sky Away albümünün kayıtlarına başladığı ve yaşamının 20,000. gününe denk gelen zaman diliminin canlandırması Dünyada 20,000 Gün, Cave’in senaryosunu yazdığı ve Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’ye aday gösterilen Kanunsuzlar ve  Cave ve Warren Ellis’in insanın içine işleyen tüyler ürpertici müziğiyle şiirsel bir westerne dönüşen Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikasti

Program kapsamında, 7 Temmuz Cumartesi günü saat 17.00’de Gülşah Güray moderatörlüğünde, Sevin Okyay ve Melis Danişmend ile Cave’in müziği ve sinema ile olan ilişkisi üzerine bir söyleşi düzenlenecek. Söyleşinin ardından Radyo Eksen müzikleriyle sinemaseverle buluşacak.

Yönetmen:
Kamil Çetin

Oyuncular:
Enes Batur, Ceyda Düvenci

Tür : Komedi