You are here

Matthew McConaughey’li “White Boy Rick”in İlk Fragmanı Karşınızda!

Merakla beklenen suç ve drama filminde başrol Matthew McConaughey’e emanet.

2013 yapımı “Sınırsızlar Kulübü” ile En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar kazanan başarılı aktör Matthew McConaughey’in başrolünü üstlendiği suç ve drama filmi “White Boy Rick”ten ilk fragman yayınlandı.

FBI’ın tarihindeki en genç muhbirinin hikayesini anlatan filmin oyuncu kadrosunda Oscar adayı Jennifer Jason Leigh, “Operasyon: Argo”da rol alan Rory Cochrane, genç yıldız Bel Powley, geçtiğimiz sene “Sarışın Bomba”da boy gösteren Eddie Marsan, Brian Tyree Henry, 2 Oscar adaylığı bulunan emektar oyuncu Bruce Dern, Piper Laurie, “Power Rangers” filminde izlediğimiz RJ Cyler ve Jonathan Majors yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise 2014 yapımı ’71 ile BAFTA’ya aday gösterilen Yann Demange üstleniyor.

“White Boy Rick”, 1980’lerin Detroit’inde geçiyor. Detroit’in uyuşturucu sorununun en yüksek olduğu zamanı ele ele alan film, 14 yaşındayken FBI’ın en genç muhbiri olan Richard Wershe Jr.’nin gerçek hayat hikayesini anlatıyor. FBI’ın kendisiyle işi bittiği zaman uyuşturucu ticaretine başlayan Richard üzerinde 8 kilo kokainle yakalanır. Eski muhbir ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığında yalnızca 17 yaşındadır.

“White Boy Rick” ülkemizde 25 Ocak 2019’da gösterime girecek.

Yönetmen:
Can Ulkay

Oyuncular:
İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor

Tür : Dram

Top