Bol yıldızlı filmin yönetmen koltuğunda Oscar adayı James Mangold oturuyor.

Ford ve Ferrari’nin 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’ndaki rekabetini anlatan “Ford vs. Ferrari” filmi oyuncu kadrosuna yeni bir ismi kattı. 2015 yapımı “Şehrin Şarkısı” filmi ve “Little Boy Blue” dizisi ile tanınan genç yıldız Jack McMullen yardımcı bir rolde filmin kadrosuna dahil oldu.

Bol yıldızlı filmin başrollerini Oscar ödüllü Matt Damon ve Christian Bale ikilisi üstleniyor. “Outlander” dizisinin 3 Altın Küre adayı başrolü Caitriona Balfe, “Sessiz Bir Yer”in genç yıldızı Noah Jupe, Netflix’in Punisher’ı Jon Bernthal ve “Boardwalk Empire” ve “House of Cards” gibi dizilerle tanınan Emmy adayı Paul Sparks’ın da kadrosunda yer aldığı film, geçtiğimiz yıl “Logan: Wolverine” ile büyük beğeni toplayan Oscar adayı yönetmen James Mangold’un imzasını taşıyor. Çekimlerine bu yaz başlanacak filmin vizyon tarihi 28 Haziran 2019.

Henüz resmi bir isme sahip olmayan ve “Ford vs. Ferrari” olarak anılan film, 1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nın gerçek hikayesini konu alıyor. Henry Ford II ve Lee Iacocca ikilisi, tuhaf ancak kararlı bir grup Amerikalı mühendis ve tasarımcıdan sıfırdan bir otomobil yapmalarını ister. Otomotiv vizyoneri Carroll Shelby (Matt Damon) ve İngiliz şoförü Ken Miles’ın (Christian Bale) başını çektiği ekip, uzun yıllardır pistlere egemen olan Ferrari’yi Fransa’da düzenlenen 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’nda alt etmek için işe koyulur.

Yönetmen:
Kamil Çetin

Oyuncular:
Enes Batur, Ceyda Düvenci

Tür : Komedi