You are here

Londra Film Festivali’nin Açılış Filmi “Dul Kadınlar” Olacak!

Prestijli festivali Steve McQueen imzalı “Dul Kadınlar” açacak.

62. BFI Londra Film Festivali’nin açılış filmi belli oldu. 10-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festivalin açılış filmi, yılın merakla beklenen yapımlarından “Dul Kadınlar” olacak.

Zengin kadrosuyla dikkat çeken filmin başrollerini Oscar ödüllü Viola Davis, “Hızlı ve Öfkeli” serisinin yıldızı Michelle Rodriguez, “The Night Manager”dan tanıdığımız Elizabeth Debicki ve Cynthia Erivo dörtlüsü üstleniyor. Son yılların aksiyon yıldızı Liam Neeson, “Fargo”nun Emmy adayı yıldızı Carrie Coon, “Kapan”daki performansı ile bu yıl Oscar’a aday gösterilen Daniel Kaluuya, Netflix’in Punisher’ı Jon Bernthal, Altın Küre ödüllü Colin Farrell, Oscar ödüllü usta oyuncu Robert Duvall, Garret Dillahunt, Brian Tyree Henry, Jacki WeaverKevin J. O’Connor ve Lukas Haas’ın da kadrosunda yer aldığı film, “Açlık”, “Utanç” ve “12 Yıllık Esaret” filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni Steve McQueen’in imzasını taşıyor.

Modern Şikago’da geçen filmde, dört kadının tek ortak noktası; ölen eşlerinin yasa dışı işlerden kendilerine borç bırakmasıdır. Kendi kaderlerini ellerine alan Veronica (Viola Davis), Alice (Elizabeth Debicki), Linda (Michelle Rodriguez) ve Belle (Cynthia Erivo), geleceklerini istedikleri gibi yaratmak için iş birliği yapar. Şu ana dek eşleri tarafından yönlendirilmiş olan pasif hayatları artık onların elindedir ve şekillendirilmeyi beklemektedir…

“Dul Kadınlar” ülkemizde 16 Kasım’da vizyona girecek.

Top