Korku filmi “Dehşetin Yüzü”nden ilk fragman görücüye çıktı.

Korku Seansı 2” filminden doğan spin-off projesi “Dehşetin Yüzü / The Nun”ın ilk altyazılı teaser fragmanı yayınlandı. Merakla beklenen korku filmi izleyicileri Rahibe Valak ile korku dolu saatlere davet ediyor.

Filmde Rahip Burke olarak Demian Bichir, Rahibe Irene olarak Taissa Farmiga, yerli halktan Frenchie olarak Jonas Bloquet, Rahibe Victoria olarak Charlotte Hope, Rahibe Oana olarak Ingrid Bisu ve “Korku Seansı 2″nin yıldızı Rahibe Valak olarak Bonnie Aarons’ı izleyeceğiz. 2015 yapımı korku filmi “The Hallow” ile tanınan Corin Hardy ise filmin yönetmen koltuğunda yer alıyor.

Romanya’daki bir manastırda yaşayan genç bir rahibenin intihar etmesi sonucu, sorunlu geçmişinin etkisinden kurtulamayan bir rahip ile nihai yeminini etmenin eşiğindeki bir çırak Vatikan tarafından bölgeye gönderilir. İkilinin amacı olayı araştırmaktır. Ancak birlikte, manastırın korkunç sırrını keşfederler. Hayatlarının yanı sıra inançlarını ve ruhlarını da tehlikeye atan ikili, şeytani rahibe biçiminde boy gösteren kötü niyetli Valak ile karşı karşıya kalır. Manastır, yaşam ve lanet arasında korkunç bir savaş alanı haline gelecektir…

“Dehşetin Yüzü” ülkemizde 21 Eylül‘de vizyona girecek.

Yönetmen:
Ramazan Özer, Fatih Gürler

Oyuncular:
Can Yavuz, Arifhan Durmuş

Tür : Korku