“John Wick” serisinin yıldızı Keanu Reeves “Sibirya” ile beyaz perdeye dönüyor.

John Wick” serisi ile gönülleri ve gişeleri fetheden başarılı aktör Keanu Reeves‘in başrolünü üstlendiği gerilim türündeki “Sibirya”dan yeni bir poster yayınlandı.

Yıldız oyuncuya filmde Pasha Lychnikoff, Ana Ularu, Aleks PaunovicVeronica Ferres ve Molly Ringwald gibi isimler eşlik ederken, 2016 yapımı “Frank & Lola” ile tanınan Matthew Ross yönetmen koltuğuna geçiyor. Stephen Hamel’in yazdığı hikayeden uyarlanan filmin senaryosu ise 1999 yılında “Basit Bir Plan” ile Oscar’a aday gösterilen Scott B. Smith tarafından kaleme alınıyor.

Lucas elmas ticareti yapan ABD’li bir tüccardır. Kaynağı belirsiz olan nadir mavi elmasları satmak için Rusya’ya gider. Yaptığı anlaşma çökmeye başlarken, Rus bir kafe sahibi olan Katya ile küçük bir Sibirya kasabasında yakınlaşır. İkilinin ilişkisi kısa sürede saplantılı bir hal alır. Lucas’la Katya’nın ilişkisi derinleşirken, Lucas kendisini kurtarmayı başaramadığı elmas ticaretinin tehlikeli dünyasını da keşfedecektir. Amerikalı adam umutsuzca çıkışı olmayan bir dünyadan çıkmaya çalışırken iki durum kesişmeye başlayacaktır. Kendisinin ve sevgilisinin hayatı tehdit altında olan Lucas, bir çözüm yolu bulmalıdır…

“Sibirya” ülkemizde 20 Temmuz’da vizyona girecek.

Yönetmen:
Kamil Çetin

Oyuncular:
Enes Batur, Ceyda Düvenci

Tür : Komedi