Yerli korku filmi “Karantina XII” dehşet salmaya geliyor…

Karantina XII ile tarihin tozlu sayfaları aralanıyor ve kabus başlıyor. Osmanlı döneminde İzmir Urla’daki adada bulaşıcı hastalığı olanların karantina altında tedavi edildikleri gerçek korku adası yılın korku filmine ev sahipliği yapıyor.

İçerisinde dev mezarlığın yer aldığı, kimsenin binaların içerisine giremediği Karantina Adası’nda çekilen yerli korku filmi “Karantina XII”nin senaryosunu Murat Barutçu üstlenirken, yönetmenliğini ise Can Varol yapıyor.

Yıllarını paranormal olaylarla ilgili araştırma yaparak geçiren Cahit hoca Arkeoloji bölümünde öğrenci olan Mina, Anıl, Berna, Selin ve Batu’yu staj için bir adaya gitmekle görevlendirir. Grup, terk edilmiş bir ada olan Karantina Adası’na gidecek ve burada arkeolojik araştırma yapacaktır. Öğrenciler tatillerini yarıda bırakıp bilmedikleri bir yere gitmeye pek razı değildir fakat Mina kamp yapıp, tatile devam ederek staj yapma fikriyle herkesi ikna eder. Karantina Adası hakkında hiçbir şey bilmeden yola koyulan ekip vardıklarında adaya girilmesinin yasak olduğunu öğrenir. Üstelik onları bekleyen umulmadık bir misafir vardır. Mina ve Anıl, çok geçmeden profesörün onları bu terk edilmiş adaya göndermesinin nedenini anlar. Başlarının belada olduğunu anlayan grup adadan kurtulmak için her yolu denemeye başlar. Fakat adadaki misafirin kuralına göre içlerinden sadece biri kurtulabilecektir…

Yapımını Carat Film’in üstlendiği ve geçtiğimiz yıl vizyona giren “11” filminin devamı niteliğindeki filmin başrollerini Berna Üçkaleler, Umut Demirdelen, Şevket Süha Tezel, Anıl Can YılarCansu Şahin ve Barış Efe paylaşıyor. 6 Temmuz 2018‘de vizyona girecek.

Yönetmen:
Ozan Açıktan

Oyuncular:
Engin Günaydın, Demet Evgar

Tür : Komedi