Kahire Film Festivali’nin Açılış Filmi “Yeşil Rehber” Olacak!

  • 3 ay ago
  • 44
  • Kasım 6, 2018 0:55 edited
Kahire Film Festivali’nin Açılış Filmi “Yeşil Rehber” Olacak!

20-29 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 40. Kahire Film Festivali’nin açılış filmi belli oldu. Festivalin açılışını “Yüzüklerin Efendisi” serisinin yıldızı, “Şark Vaatleri” ve “Kaptan Fantastik” filmleriyle Oscar’a aday gösterilen Viggo Mortensen ve geçen sene “Ay Işığı” ile Oscar kazanan Mahershala Ali’nin başrollerini paylaştığı drama ve komedi filmi “Yeşil Rehber” yapacak.

Kardeşi Bobby ile çektikleri filmlerle tanınan Peter Farrelly’nin ilk kez tek başına kamera arkasına geçtiği filmin oyuncu kadrosunda Linda Cardellini, Don Stark, P.J. Byrne, Brian StepanekSebastian Maniscalco ve Iqbal Theba gibi isimler yer alıyor. Prömiyerini gerçekleştirdiği Toronto Uluslararası Film Festivali’nden büyük ödülle ayrılan “Yeşil Rehber” önümüzdeki ödül sezonunun iddialı yapımlarından biri olacak gibi görünüyor.

Tony Lip, Bronx’taki bir İtalyan Amerikan mahallesinde yaşamaktadır. Ünlü Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley ise konser turu için hazırlanmaktadır. Ünlü müzisyen tur kapsamında Manhattan’dan güneye doğru birçok yere gidecektir. Kendisi ile şehir şehir gezecek bir şoför arayışında olan Shirley, bir süredir işsiz olan Tony’yi işe alır. Tony, yolculuk sırasında Afro-Amerikalılar için güvenli olan güzergahları kullanabilmek için “The Green Book” isimli kılavuzdan yardım alır. Dr Shirley ve Tony çıktıkları bu yolculukta ırkçılıkla, tehlikeyle olduğu kadar beklenmedik nezaket ve iyilikle karşılaşır. İkili bu zorlu yolculuklarında farklılıklarını bir kenara bırakmak ve kendilerini geliştirmek zorundadır.

“Yeşil Rehber” ülkemizde 30 Kasım tarihinde gösterime girecek.

“Yeşil Rehber” ülkemizde 30 Kasım tarihinde gösterime girecek.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video