Jason Statham’lı “Meg: Derinlerdeki Dehşet”in Devam Filmi Geliyor!

  • 3 ay ago
  • 42
  • Kasım 6, 2018 9:03 edited
Jason Statham’lı “Meg: Derinlerdeki Dehşet”in Devam Filmi Geliyor!
Loading...

Meg: Derinlerdeki Dehşet‘in devam halkası geliyor. 130 milyon dolarlık bütçesine karşılık dünya çapında 527,7 milyon dolar gişe elde etmeyi başaran aksiyon filmi, tarih öncesinden kalma dev köpekbalığını seyircilerle buluşturmuştu. Görünen o ki filmin kazandığı gişe başarısı, devam halkası için yeşil ışık yakılmasını sağladı.

Deadline‘da yer alan habere göre, filmin uygulayıcı yapımcılarından Catherine Xujun Ying filmin devam filmi için hazırlıkların başladığını duyurdu. “Henüz çok erken aşamalarda ama üzerinde çalışıyoruz. Şu ara her şeyi gizli tutmaya çalışıyoruz” diyen Ying sayesinde, devam halkasının duyurusu yapılmış oldu. Devam filmi için henüz bir senarist ya da yönetmenin adı geçmiyor.

Loading...

İlk filmde başrolü aksiyon filmlerinin favori yüzü Jason Statham üstlenmişti. Steve Alten’ın New York Times çok satan kitabından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ise Jon Turteltaub oturuyordu. Devam filminde Statham’ın boy gösterip göstermeyeceği şu aşamada belirsiz.

 

İlk filmin konusu; Uluslararası bir deniz altı gözlem programının parçası olan derin deniz sualtısı, soyunun çoktan tükenmiş olduğu düşünülen büyük bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Hasar gören denizaltı, mürettebatı içeride kapana kısılmış bir halde, Pasifik Okyanusu’nun en derin yerinde durmaktadır. Vizyoner Çin okyanus bilimcisi, kızı Suyin’in gönülsüzlüğüne rağmen, mürettebatı kurtarması için uzman derin deniz kurtarma dalgıcı Jonas Taylor’ı tutar. Taylor sualtının çevresinde süzülen bu canavarla daha önce de karşılaşmıştır; tarih öncesinden kalan ve iki buçuk milyar yıl önce soyunun tükendiği zannedilen, 23 metrelik bir Megalodon. Taylor aşağıda sıkışıp kalmış herkesi kurtarmak için kendi hayatını riske atmalı, korkularıyla yüzleşmeli ve dünyanın en tehlikeli yırtıcısının karşısına çıkmalıdır…


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video