Home / Listeler / İzlenmesi Gereken 5 SÜPER Dizi

İzlenmesi Gereken 5 SÜPER Dizi


Bu gün sizlere kendim sıraladığım ve seçtiğim 5 Dizi’yi sunacağım, şahsen hepsi bana göre mükemmel diziler. Malum yaz geliyor ve tatilde yaklaştı boş zamanlarımızda izleyebileceğimiz çok fazla dizi ve film var. Şimdi soranlarınız olacaktır, Hangi diziler? Hangileri onlar?. Neyse lafı daha fazla uzatmadan şu meşhur dizilerimize gelelim artık..

 

1.Arrow

Arrow ; Greg Berlanti, Marc Guggenheim ve Andrew Kreisberg isimleri verilen adamlar tarafından yapılmış bir Marvel serisi tarzından Amerikan aksiyon-macera dizisidir.

Dizinin konusu; Zengin bir aile çocuğu olan Oliver Queen bir gün, Babası ve kız arkadaşı ile deniz seyahatine gitmişken okyanusun ortasında bir kaza sonucu Yatları denize battı. Babası ve  kız arkadaşı o kazadan sağ kurtulamadı. Oliver, neyse ki bu olaydan sağ kurtuldu ve Lian Yu ismindeki ıssız bir adada senelerce mahsur kaldı. Lian Yu adasında hayatını tamamen değiştirecek çok şey öğrendi ve bir şekilde o adadan kurtulup evine döndü Zengin bir aile çocuğu olduğu için Oliver’ın kurtulma şerefine annesi büyük bir parti verdi. Evine döndüğünde bu hayatta yapacağı çok şey olduğunu fark etti ve sizler de bu diziyi izlemeye başladığınızda benim ne demek istediğimi anlayacaksınız.Spoiler vermemek için kendimi zor tutuyorum, şahsen bu dizi hayatımda izlediğim en güzel ve en ilginç dizilerden birisidir.  Gerek adadaki hayatı olsun gerek de Ülkesine döndüğünde yaptığı işler olsun çok şaşırtıcı ve sürükleyici bir dizi.

2.The Walking Dead

The Walking Dead, Frank Darabont  tarafından çizgi romandan esinlenerek geliştirilmiş bir Amerikan televizyon dizisidir. Hikayesi, Robert Kirkman, Tony Moore  ve Charlie Adlard ‘ın çizgi romanlarından esinlenerek geliştirilip yapılmıştır.

The Walking  Dead de sebebi bilinmeyen bir şekilde insanlar zombi adı verilen et yiyen, bilinçsizce dolaşan varlıklara dönüşürler. Dizinin baş rolünü üstlenen ; zamanın atarlı ve artist Şerif yardımcısı ( Rick Grimes ) rolünde oynayan Andrew Lincoln yer almaktadır. Bu dizi dünyanın olası bir zombi salgınında yapılabilecek şeyleri örnek almamıza da neden olmaktadır. The Walking Dead; aksiyonun, gerilimin, korkunun önde bulunduğu kendince esprilerinin olduğu ve çokça oyuncunun bulunduğu milyonları ekrana kitleyen bir dizidir.
Her sezon yeni bir hikaye ile gündeme gelmektedir. Ölecekseniz bu diziyi izlemeden ölmeyin.

3.American Horror Story

American Horror Story, bu korku dizi gecelerimi paranormal hale getiren ve bir süre psikolojimin bozulmasını sağlayan güzel, sürükleyici, fazlasıyla korkunç, fantastik hikayelerin ve çokça oyuncunun bulunduğu  çekişmeli bir dizidir. Birçok korku filmlerine taş çıkartan ki özellikle Türk korku camiasının örnek alması gerek dizi bu dur diye düşünüyorum. Her sezonu, her bölümü birbirinden farklı ki diğer dizilerden farklı olarak, “Başı, ortası, sonu” olan bir dizidir. AHS; Ryan Murphy ile Brad Falchuk tarafından yapılan klasik Amerikan korku, gerilim, drama içeren ve sürükleyici hikayesi ile gündeme sıkça gelen bir dizidir. İzlenmesini istediğim ve izlemeyi çok istediğim dizilerden birisidir. Güzel fiziği olan oyuncuları, karizmatik erkeklerin olduğu ilgi çekici karakterlerin olduğu her sezon yeni bölümünü merakla bekleyeceğiniz meraktan çatlayacağınız dizidir bu fazla söze gerek yok çünkü bir çoğumuz korkarak izleyeceğimiz için pek bir şey anlamayacağız.

4.Teen Wolf

Teen Wolf, ABD yapımı bir fantastik gençlik dizisidir. Bu dizi  ile alakalı yorum yapmak gerekirse şahsen 3 sezon izledim bir şey anlamadım. Bu dizinin konusu da ; Bir liseli ormanda yürürken bir kurt adam tarafından ısırılıyor  “Tabi ki dizinin adından da anlaşıldığı gibi içinde kurt adamlar var ha birde büyücüler de var ” sonrasında kurt adam olduğunu çok sıkıntılı bir şekilde öğreniyor  ve ergenlik çağı, üstüne bu kurt adam polemiği ile uğraşmak hayatında yeni kararlar almak zorunda kalıyor . Dizi hayatımda izlediğim en fantastik en maceralı en iyi senaryonun olduğu bir dizi. Yapımında da söylendiği gibi “romantizm, korku ve kurt adam “ içeriğinin olacağını demişlerdir. İzlenmeli mi ? diye sorarsanız işiniz yok ise işsiz iseniz kesinlikle izleyiniz..

5.Shameless

Gel gelelim bizim şu meşhur birçoğumuzun bildiği dizimize. Shameless tam bir ergen dizisi içinde çok çeşitli karakteristik özelliklere sahip oyuncular bulunmaktadır. Her bölümünde farklı olaylar her sezonda ekrana kilitlenmenizi sağlayacak çarpıcı konular bulunmaktadır.
Tam bir Amerikan hayatını anlatmaktadır dizide . Chicago’da varoş bir mahallede konu alan dizi; 3 erkek 2 kız ve bir babadan olan “Gallagher” ailesi çoğu zaman komik, çoğu zamansa sefil, rezil, fakirliğin olduğu hayatlarını anlatmaktadır. Evin büyüğü olan Frank Gallagher (William H. Macy)alkolik, sahtekar, utanması olmayan bir babadır. Fiona Gallagher (Emmy Rossum) ise en büyük kardeştir. Gönlü bol, fedakar klasik saf ama bir o kadar da becerikli bir kızdır. Dizide aile bireylerinin günlük yaşadığı olaylar anlatılmaktadır ve bu olaylar kimi zaman birbirine bağlı kimi zamanda bağımsız dır.İşte diziyi de izlenmesi güzel haline getiren olayda budur bir bölümde 10 olay yaşanır 5i bağımlıdır 5 i bağımsızdır birbirlerine ama her zaman da sürükleyici ve canlı konular ele alınmıştır. Cinsellik, eşcinsellik, alkol, uyuşturucu ve benzeri öğelere sahiptir. Ki cinsellik bu dizi de bolca vardır..

 

 4 comments

  1. Dizileri izlemek için linkte bıraksan keşke !!

    • Yorumun için Teşekkürler.
      Önerini dikkate alacağız ve en kısa sürede geri dönüş yapacağız. Yani sabret kardeşim ileride dizileri de izleyebileceğiniz bir platform yayınlayacağız.

  2. teşekkürler

  3. Güzel öneri olmuş ilk dizi izlemesine başladım bile.