Home / Dizi Haberleri / Ian McShane, “Deadwood” Dizisi Hakkında Konuştu!

Ian McShane, “Deadwood” Dizisi Hakkında Konuştu!


Filmin 2019 yılı içerisinde HBO ekranlarındaki izleyicileriyle buluşması planlanıyor.

Başrolünde Ian McShane‘in yer aldığı 2004 yapımı Deadwood dizisinin filminin çekileceği resmi olarak duyurulmuştu. Ancak hakkında konusu dışında neredeyse hiçbir detay paylaşılmaması dizinin hayranlarının ilgisini çekmişti. Üç sezon süren ve bitmesinin ardından 10 yıl geçtikten sonra çekilme kararı alınan Deadwood dizisinin devamı niteliğindeki filmin bir televizyon filmi olması planlanıyor. Şimdi ise film hakkındaki ilk detayları, dizinin başrol oyuncularından Ian McShane basın ile paylaştı.

Western temalı suç ve dram türündeki dizi Deadwood’un, filmleştirilmek üzere tüm hazırlıkları devam ediyor. Devam niteliğinde olacak olan televizyon filminin ilk detayları, başrol oyuncusu American Gods’ın yıldız oyuncusu Ian McShane tarafından paylaşıldı. McShane yeni film hakkında, “Deadwood, Güney Dakota’nın eyalet olmasını kutluyor. Hearst ve Alma kasabaya geri dönüyor. Yani neredeyse bütün ana karakterleri bir arada görecek ve 10 yıl içerisindeki değişimlerini izleyeceksiniz. Şimdi ise Hearst kasabaya telgraf getirmek istiyor, ancak bu isteği çok da iyi gitmiyor. Al karakteri yıllar içerisinde herkesten daha çok değişti. Ayrıca Trixie ve Star için de sürprizler var.” sözlerini sarf ederek filmin ayrıntıları hakkında bilgi verdi.


Dizisinin devam niteliğinde olacak olan Deadwood filminin konusu ise şöyle: Deadwood ,1870’li yıllarda Güney Dakota’da küçük bir madenci kampı olarak kurulan bir yerleşim yerinin giderek büyüyerek adeta bir kent haline gelmesini konu edilen aynı isimli seriden beyaz perdeye uyarlanıyor. Karakterler, Güney Dakota’nın eyalet olmasını kutlamak için on yılın ardından yeniden bir araya geliyor. Onların bir araya gelişi eski rekabetlerin canlanmasına, ittifakların test edilip, eski yaraların yeniden açılmasına neden oluyor. Filmin yönetmen koltuğunda American Crime Story, Game of Thrones, House of Cards, True Blood gibi önemli dizilerin yönetmenliğini yapan Daniel Minahan otururken senaryosunu dizinin de yaratıcısı olan David Milch ve True Detective‘in yaratı ismi Nic Pizzolatto kaleme alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ian McShane’in yanı sıra Timothy Olyphant, Brad Dourif, Paula Malcomson, Molly Parker, Anna GunnKim Dickens gibi isimler yer alıyor.

Filmin 2019 yılı içerisinde HBO ekranlarındaki izleyicileriyle buluşması planlanıyor.

Check Also

Dört Akademi Üyesi, Oscar Seçimlerini Açıkladı!

91. yılında bulunan Oscar Ödülleri, verilen oyları her yıl gizlilik içerisinde tutuyordu. Ancak bu yıl basına sızan bilgiye göre dört Akademi üyesi hangi filmlere ve isimlere oy verdiklerini açıkladı. Akademi'nin tüm gelenekleri bozduğu törene imza atacak olması da oldukça tepki topladı. İsimleri açıklanmayan Akademi üyelerine Los Angeles Times sorular yöneltti. Bu soruların cevaplarında ise En İyi Film kategorisinde iki Roma, iki Black Panther oyu; En İyi Yönetmen kategorisinde üç Alfonso Cuaron ve bir -adaylık alamayan- Bradley Cooper oyu; En İyi Orijinal Senaryo kategorisinde bir First Reformed, iki The Favourite, bir de Roma oyu; En İyi Uyarlama Senaryo kategorisinde iki If Beale Street Could Talk, bir BlackKklansman, bir Can You Ever Forgive Me? oyu; En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde üç Olivia Colman ve bir Melissa McCarthy oyu; En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde iki üye Christian Bale ve Rami Malek arasında gidip geldiğini açıklarken bir Rami Malek, bir de Willem Dafoe oyu; En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde üç Richard E. Grant ve bir Adam Driver oyu çıkarken, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde ise üç Regina King oyu verilirken bir kişi Emma Stone, Rachel Weisz ve Regina King arasında tam bir karar veremediğini belirtti.