“Dehşet salmak” tanımını gerçeğe taşıyan yapımlar burada…

13. Cuma özel içeriklerimiz devam ediyor! Korku sineması severler, iyi bir korku filminin yarattığı heyecanın, yükselttiği adrenalinin tadını bilir. Başarılı bir senaryo, doğru yerleştirilmiş efektler ve etkileyici bir kurguyla harmanlanan bir korku filmi, türden hoşlananlar için altın madeni gibidir. İçimizde bastırılmış olan heyecanları, tehlike arayışını atmak için birebir bir yöntem olan korku filmleri, bizlere hem kurbanların hem de katillerin bakış açısından bakabilme şansı verir. Böylece seyirci olarak katilin perspektifi de ,kurbanın perspektifi de zihnimizde birleşir ve iki tarafın da birer parçası haline geliriz. Filmin sonunda hangi taraf kazanırsa kazansın, güvenli yatağımıza yatıp güzel bir uyku çekecek olan yine bizlerizdir.

Ancak kimi zihinler, korku filmlerinden bambaşka anlamlar çıkarmaya meyillidir. Kendilerinin bir yansıması olarak gördükleri katilleri idolize eden bu zihinler, kurgusal cinayetleri izledikçe, onları içlerindeki vahşet dürtüsünün bir olumlaması olarak görürler. Duygusuz bir seri katilin işlerine hayran olan bu hastalıklı zihinler, gerçeklik duygusunu kaybeder ve tehlikeli hale gelir. 

Sizler için beyaz perdenin gördüğü korku filmlerinin etkisi altında kalarak kendi çarpık zihinlerinin korkunç arzularına teslim olan katilleri derledik. Onlar, “Bu film benim hayatımı değiştirdi” derken, sizinle aynı şeyi kastetmiyorlar…

Yönetmen:
Ozan Açıktan

Oyuncular:
Engin Günaydın, Demet Evgar

Tür : Komedi