You are here

“Doctor Sleep”in Başrolünü Ewan McGregor Üstlenecek!

“The Shining”in merakla beklenen devam filmi başrolünü buldu.

Stanley Kubrick imzalı 1980 yapımı kült korku filmi “Cinnet / The Shining”in devam filmi olan “Doctor Sleep” başrolünü buldu. “Trainspotting”, “Kırmızı Değirmen” ve “Yeryüzündeki Son Aşk” filmleriyle tanınan “Star Wars” serisinin Obi-Wan’ı Altın Küre ödüllü oyuncu Ewan McGregor filmin başrolünü üstlenecek.

Korku edebiyatı ustası Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda “Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı”, “Hush” ve “Kabustan Gelen” gibi başarılı korku filmleriyle tanınan Mike Flanagan oturuyor. Filmin senaryosunda ise yönetmen Flanagan ve “Akıl Oyunları”nın Oscar ödüllü senaristi Akiva Goldsman’ın imzası bulunuyor.

“The Shining”te babasının elinden gelecek olan ölümden kıl payı kurtulmayı başaran Danny Torrance, artık büyümüştür. Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmakta yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Kendini toparlama girişimiyle Danny, psişik güçlerini ölmekte olan hastalara yardım etmek için kullanmaya başlar. Kendisiyle benzer yeteneklere sahip genç bir kızla psişik bir bağ kurduğunda, yetenekli olanları hedef alan korkunç bir grup keşfeder. Bu grup acılı ölümler sırasında insanlardan çıkan “parıltının buharını” teneffüs ederek kendi güçlerini geliştirmektedir…

“Doctor Sleep” Amerika’da 24 Ocak 2020’de gösterime girecek.

Yönetmen:
Ramazan Özer, Fatih Gürler

Oyuncular:
Can Yavuz, Arifhan Durmuş

Tür : Korku

Top