Home / Dizi Haberleri / Chris Pratt, Ghost Draft Filminde Başrol!

Chris Pratt, Ghost Draft Filminde Başrol!


Jurassic World: Fallen Kingdom‘ın yıldız oyuncusu Chris Pratt‘in yer alacağı yeni proje açıklandı. Jurassic World’ün ardından The Lego Movie 2’da seslendirme görevini üstlenen Pratt, bu kez bir live-action bilim kurgu filminde başrolü üstlenecek. Ayrıca filmin senaryosunu kaleme alacak ve yönetmenliğini üstlenecek isimler de belli oldu.

Son olarak Avengers: Infinity War, Jurassic World: Fallen Kingdom ve The Lego Movie 2‘da görülen yıldız oyuncu Chris Pratt’in, bilim kurgu türündeki bir live-action filmde rol alacağı resmi olarak duyuruldu. Başrolünde yer alacağı filmin adı ise Ghost Draft olacak. Bilim kurgu türünde olacak olan live-action film Ghost Draft’ın yönetmen koltuğuna The Lego Movie, The Lego Batman Movie, Robot Chicken: Star Wars III gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenen Chris McKay oturacak. Filmin senaryosunu ise Deadfall ve Yarını Yok filmlerinin senaryosuna imza atan Zach Dean kaleme alacak. Filmin insanları korkutmak isteyen bir hayaleti konu edinecek. Ancak Ghost Draft’ın konusunun Skydance Media senaryoyu onaylayana kadar açıklanmaması bekleniyor. Ama filmin konusu hakkında bazı tahminler bulunuyor. Bu tahminlerin çoğu da ölü askerler, yaratıcısını kovalayan kitap gibi mizah içerikli temalardan oluşuyor.


Animasyon filmlerinin prodüksiyonunu üstlenen Skydance Media’nın, projenin geliştirilmesi için birkaç yıl önce çalışmalara başladığı belirtiliyor. Chris Pratt’in James Gunn‘ın kovulmasının ardından henüz açıklanmayan yeni yönetmeniyle çekimlerine başlanması planlanan Guardians of The Galaxy Vol.3 çekim programının bitmesinin ardından 2019 yılının yaz aylarında Ghost Draft’ın çekimlerine başlanması planlanıyor. Ayrıca Chris Pratt’in gelecek projeleri arasında geliştirme aşamasında bulunan bir Jurassic World filmi daha bulunuyor. Pratt’in Avengers: Infinity War’un ardından Avengers: Endgame filminde de görülmesi bekleniyor.

Check Also

Quentin Tarantino, Martin Scorsese ve 95 Sinemacı Akademi’ye Kızgın!

24 Şubat gecesi düzenlenecek olan Oscar Ödül Töreni hakkında yeni bir karar veren Akademi, tüm sinema sektöründe büyük bir tartışma yarattı. Aldığı karara göre En İyi Kurgu, En İyi Sinematografi, En İyi Live-Action Kısa Film ve En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı kategorilerinin ödülleri reklam aralarında sahiplerine verilecek. Ödülü alan isimlerin yaptıkları konuşmalar ise online sosyal medya üzerinden yayınlanacak. Tüm bu duyurular Akademi'nin yayınlandığı bir mektup aracılığıyla sinema sektörüyle paylaşıldı. Mektubun yarattığı tartışmanın ardından ise 95 sinemacı tarafından bildiri hazırlandı. Hazırlanan bildiri, Akademi'ye olan ortak kızgınlığı belirtiyor. Aralarında Oscar adayı Never Look Away'in görüntü yönetmeni Caleb Deschanel, Vice filminin kurgu tasarımcısı Hank Corwin, üçer kez Oscar ödülünün sahibi olan Robert RichardsonVittorio Storaro ve Emmanuel Lubezki, ikişer kez ödül sahibi olan Janusz Kaminski ve John Toll, Damien ChazelleDee Rees, Spike Jonze, Ang Lee, Cary Joji FukunagaMartin Scorsese ve Seth Rogen gibi isimler yer alıyor. Bildiri, Akademi'nin bu kararının yanı sıra sinema sektöründeki hiyerarşiyi de protesto ediyor.