You are here

“Captain Marvel”ın Kadrosuna Annette Bening de Katıldı!

“Captain Marvel”ın kadrosu genişliyor.

Marvel’ın beklenen filmi Captain Marvel‘dan yeni gelişmeler var. Marvel sinematik evreninin ilk kadın süper kahraman filmi olacak olan yapımın kadrosuna, son olarak “Yıldızlar Asla Ölmez” ile seyircilerin karşısına çıkan, Altın Küre, BAFTA ve SAG ödülü sahibi Amerikalı oyuncu Anette Benning de katıldı. Müjdeli haber, Variety muhabiri Justin Kroll’un sosyal medya hesabından geldi. Kroll paylaştığı gönderide; “Gerçek haber; Annette Bening Captain Marvel’a katılıyor. Bana, Denvers’ın annesini canlandıracağı söylendi.” yazdı.

True news: Annette Bening joining CAPT MARVEL; being told she would be playing Danvers’ mother

“Gizli Dünya” filmindeki performansıyla Oscar ödülüne layık görülen Brie Larson‘ın başrolünü üstlendiği süper kahraman filmi, seyircilerini 90’lı yıllara götürüyor. ABD Hava Kuvvetleri’nde bir güvenlik şefi olan Carol Danvers, Kree teknolojisini içeren bir patlama sonucu özel güçler kazanır. Yeni gelen gücüyle birlikte artan sorumluluğu, onu dünyayı kurtarmak için amansız bir savaşa sokacaktır.

Humans”ın Anita’sı Gemma Chan, filmde Kree ırkından Minn-Erva karakterine hayat verecek. İnsanlığın arasına sızdığında Doktor Minnerva adını alan Kree casusu ve genetikçi Minn-Erva, Captain Marvel’ınkine benzer güçlere sahip olan bir karakter. Captain Marvel’ın beyaz perde macerasında yakışıklı oyuncu Jude Law, Captain Marvel’ın güçlerini kazandığı zaman ona yardım eden akıl hocası, doktor Walter Lawson karakterine hayat verecek. Kree ırkından gelme olan Mar-Vell isimli bir savaşçı olan karakter, dünyada saklanabilmek için doktor Walter Lawson karakterine bürünüyordu. Filmin kötü adamı ise uzaylı ırkı Skrulls’un lideri rolünde Ben Mendelsohn olacak. Kısacası filmde uzaylı ırkından karakterleri bol bol göreceğiz. Marvel sinematik evreninin S.H.I.E.L.D. müdürü Nick Fury de Samuel L. Jackson tarafından bir kez daha beyaz perdeye taşınıyor. Kadroda yer alan Lashana Lynch‘in ise Avengers ekibinin üyelerinden biri olan Monica Rambeau rolünde boy göstereceği tahmin ediliyor.

Filmografilerinde “Mississippi Grind” ve “Half Nelson” gibi yapımlar olan Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisinin yönetmenliğinde hayata geçirilen filmin senaryosu Meg LeFauve ve Nicole Perlman’ın hazırladığı taslaktan, Geneva Robertson-Dworet tarafından senaryolaştırıldı. “Captain Marvel” 8 Mart 2019‘da ülkemizde vizyona girecek.

Yönetmen:
David Leitch

Oyuncular:
Ryan Reynolds, Josh Brolin

Tür : Aksiyon

Top