Bilim kurgu “Pale Blue Dot” oyuncu kadrosunu şekillendiriyor.

Yıldız isimlerle kurulu kadrosuyla dikkat çeken drama ve bilim kurgu filmi “Pale Blue Dot” oyuncu kadrosuna iki yeni ismi kattı. “Fear the Walking Dead” ile tanınan Colman Domingo ve “The 10th Kingdom” mini dizisinden hatırladığımız Jeremiah Birkett filmin kadrosuna dahil oldu.

Oscar ödüllü güzel aktris Natalie Portman’ın başrolünü üstlendiği yapımda “Mad Men” ile 2 Altın Küre kazanan Jon Hamm, yakın zamanda “Deadpool 2”de izlediğimiz Zazie Beetz, “Legion” dizisinin yıldızı Dan Stevens ve Oscar sahibi Ellen Burstyn de rol alıyor. Prodüksiyonuna henüz başlanmayan filmin yönetmen koltuğunda “Fargo” ve “Legion” dizilerinin yaratıcısı Emmy ödüllü yönetmen ve senarist Noah Hawley oturuyor.

“Pale Blue Dot”, bir görev sonrası Dünya’ya dönen ve bir meslektaşıyla (Jon Hamm) ilişkiye başlayan evli bir astronotu (Natalie Portman) konu alıyor. Drama ve bilim kurgu filmi, uzayda uzun süre vakit geçiren astronotların eve döndükten sonra gerçeklik algılarını kaybetmesi teorisine odaklanıyor. Filmdeki olaylar gerçek hayattaki astronot aşk üçgeninden esinleniyor. 2007 yılında sefer uzmanı Lisa Nowak, astronot William Oefelein ile ilişkisi olan Amerikan Hava Kuvvetleri’nde görevli Colleen Shipman’ı kaçırma teşebbüsünde bulunduğu için tutuklandı. Nowak 2009 yılında itiraf pazarlığı yaptı ve 2010 yılında ABD Donanması’ndan atıldı.

Yönetmen:
Kamil Çetin

Oyuncular:
Enes Batur, Ceyda Düvenci

Tür : Komedi