Black Mirror İncelemesi ve Dizi Haberleri

Black Mirror İncelemesi ve Dizi Haberleri
Loading...

Dizi önerileri arasında yer alması gerektiğini düşündüğümüz Black Mirror ile karşınızdayız. İlk sezonunda 3 bölümlük bir mini dizi olarak ekranlara gelen Black Mirror, diğer dizilerden farklı ve kesinlikle kaçırılmaması gerekilen bir yapım. Dizi Channel 4 ile ekranlara taşınsa da Netfilx tarafından satın alınmıştır. Dizinin konusu günümüzün tekno,paranoyası diyebiliriz. Bilim kurgu, dram ve aksiyon türlerinin bulunduğu dizinin oyuncu kadrosunu sürekli değişiklik göstermektedir.

Black Mirror Dizi İncelemesi

Dizi incelemeleri için izlediğimiz diziye hayran kaldık. Bu diziyi diğerlerinden farklı yapan konu ise konunun her bölümde değişmesidir. Ana temanın yerinde kalması ama her bölümde farklı konuların ele alınması oldukça zekice.

Dizinin konusu gelişen teknolojinin insanlığa zararları olarak görülüyor. Teknolojinin ve özellikle sosyal medyanın günümüz insanları tarafından çok sık kullanıldığına değinen yapımcılar aslında teknolojinin ne gibi sonuçlar doğurabileceğini karşımıza çıkarıyor.

Loading...

Dizinin her bölümde farklı bir konuda işlenmesi yüzünden konusu hakkında çok konuşmak yersiz olur. Genel olarak sosyal medyadan gelen tepkilere bakacak olursak 10 numara bir yapım karşımıza getirilmiş. Sosyal medya ve teknoloji bağımlılığının aslında kötü niyetli kişilerin ekmeğine yağ sürülebileceğini bize çok net bir şekilde göstermişler.

Her bölümde farklı oyuncuların yer alması sizi korkutmasın. Özenle seçilmiş oyuncular dizide yer alıyor. Birçok önemli yapımda önemli rollerde görev alan isimler diziye seçilmiş.

Black Mirror Dizisine Yeni Başlayacaklara Öneriler

Dizi izleyenleri rahatsız edebilecek düzeyde. Çünkü diziyi izlediğinizde alsında ne kadar sosyal medya bağımlısı olduğunuzu ve dikkatlice düşünüldüğünde size faydadan çok zarar verdiğini anlayacaksınız. Ağır bir sosyal medya hastası olarak söylüyorum ki dizi bu durumumu tekrardan gözden geçirmemi sağladı. Yabancı dizi izle tutkunu iseniz kesinlikle Black Mirror dizisine başlamalısınız.

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz?

Comments

 1. Murat Çebi

  Sağlıklı bir içerik olmuş gerçekten siteyi takipteyim elinize sağlık.

 2. futebol

  black mirror yerine daha güzel incelemeler var. yabancı dizilerin incelemesini yapmaznı güzzel bir şey.

 3. ordunaryus

  Dizi özeti güzel olmuş elinize saglık

 4. ahmet

  Özet yapıtı çok heyacanlı olmuş sevenlereni kolay seyirler olsun.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video