Home / Dizi Haberleri / Benedict Cumberbatch ‘Good Omens’ Kadrosunda!

Benedict Cumberbatch ‘Good Omens’ Kadrosunda!


Gaiman’ın senarist ve showrunner olarak görev yaptığı dizinin yürütücü yapımcı kadrosunda Chris Sussman, Rob Wilkins ve Rod Brown yer alıyor.

Neil Gaiman’ın romanından uyarlanan Good Omens’in oyuncu kadrosuna Benedict Cumberbatch eklendi.

Amazon tarafından ekrana taşınan dizide Cumberbatch’i “Satan” rolünde izleyeceğiz. 31 Mayıs’ta prömiyer yapmaya hazırlanan dizinin 6 bölümünde görünen “Prince of Darkness” karakteri, devasa büyüklükte bir animasyon varlık olarak karşımıza çıkacak.


Gaiman ve Terry Pratchett imzalı romandan uyarlanan “Good Omens”, kıyamet vaktinin geldiği ve insanların hesap vermeye hazırlandığı bir atmosferde geçiyor. Fantastik dizinin başlıca rollerini Michael Sheen, David Tennant, Jack Whitehall, Michael McKean, Miranda Richardson, Jon Hamm ve Nick Offerman paylaşıyor. Oscar ödüllü aktris Frances McDormand ise Tanrı’nın sesi olarak karşımıza çıkacak.

Gaiman’ın senarist ve showrunner olarak görev yaptığı dizinin yürütücü yapımcı kadrosunda Chris Sussman, Rob Wilkins ve Rod Brown yer alıyor.

Neil Gaiman’ın daha önce ekrana uyarlanan yapımları arasında “Lucifer”, “The Sandman” ve “American Gods” var.

“Good Omens” ilk sezon bölümleriyle 31 Mayıs’ta izleyici karşısına çıkacak.

Check Also

Quentin Tarantino, Martin Scorsese ve 95 Sinemacı Akademi’ye Kızgın!

24 Şubat gecesi düzenlenecek olan Oscar Ödül Töreni hakkında yeni bir karar veren Akademi, tüm sinema sektöründe büyük bir tartışma yarattı. Aldığı karara göre En İyi Kurgu, En İyi Sinematografi, En İyi Live-Action Kısa Film ve En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı kategorilerinin ödülleri reklam aralarında sahiplerine verilecek. Ödülü alan isimlerin yaptıkları konuşmalar ise online sosyal medya üzerinden yayınlanacak. Tüm bu duyurular Akademi'nin yayınlandığı bir mektup aracılığıyla sinema sektörüyle paylaşıldı. Mektubun yarattığı tartışmanın ardından ise 95 sinemacı tarafından bildiri hazırlandı. Hazırlanan bildiri, Akademi'ye olan ortak kızgınlığı belirtiyor. Aralarında Oscar adayı Never Look Away'in görüntü yönetmeni Caleb Deschanel, Vice filminin kurgu tasarımcısı Hank Corwin, üçer kez Oscar ödülünün sahibi olan Robert RichardsonVittorio Storaro ve Emmanuel Lubezki, ikişer kez ödül sahibi olan Janusz Kaminski ve John Toll, Damien ChazelleDee Rees, Spike Jonze, Ang Lee, Cary Joji FukunagaMartin Scorsese ve Seth Rogen gibi isimler yer alıyor. Bildiri, Akademi'nin bu kararının yanı sıra sinema sektöründeki hiyerarşiyi de protesto ediyor.