Ayla Filmi Fragmanı ve İncelemesi Vizyondaki Filmler

Ayla Filmi Fragmanı ve İncelemesi Vizyondaki Filmler

Beyazperdeye bu hafta girecek Ayla filmi dram türü sevenler için izlenmesi gereken bir yapım olmuş. Gerçek bir yaşam hikâyesinin anlatıldığı yerli film Ayla mutlaka gidilmesi gereken bir yapım olmuş. Vizyondaki filmler köşemizde size bugün Ayla filminin incelemesini yapacağız.

Ayla Filmi Konusu Nedir?

Son zamanların en iyi Türk dram filmlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Filme gidecekler için tavsiyem mutlaka konuyu dikkatli okumaları ve tavsiyeleri değerlendirmeleridir.

Türkiye, 1950 yılında Güney Kore ile Kuzey Kore arasında çıkan savaşa Güney Kore saffında olmak üzere asker gönderir. Kore’ye giden askerlerin bir tanesi de Astsubay Süleyman olacaktır. Süleyman cephede etrafı incelerken annesi öldürülen bir Güney Koreli kızın ağladığını görür. Süleyman bu durumdan oldukça etkilenmiş ve konuşamayan kızı da yanına alarak üssüne geri döner. Süleyman yetim kız çocuğuna bakmaya başlar ve ona Türkçe öğretir. Birbirlerine derinden bağlı olan Ayla, Süleyman’a baba demeye başlar.

Savaş 1951 yılında sona ermiştir ve dönüş vakti geldiğinde Süleyman kızı Ayla’yı da alarak Türkiye’ye dönmek istese de Koreli yetkililer buna izin vermezler. O zamanların prosdedürleri gereği Ayla Güney Kore’de kalmak zorunda kalır ve ikili ayrılırlar.

Süleyman, yurda döndükten sonra tüm diplomatik denemelerde bulunsa da bir sonuç alamayacak. Yıllar sonra bir muhabir tarafından ikili bir araya getirilecek ve duygu dolu anlar yaşanacaktır. Ayla filmi konusu itibari ile gerçek yaşanmış bir olay olduğu insanın üzerinde büyük etki yaratıyor.

Ayla Filmi İzlemek İsteyenlere Tavsiyeler

Türk filmleri arasında bu zamana kadar hep subayların kahramanlık hikâyelerini izlediğimizi hatırlıyorum. İlk defa bir astsubayın bu denli bir kahramanlık hikâyesinin anlatıldığına tanık olacağız. Ayla filmi öyle özenli ve sadece çekilmiş ki abartı denilecek hiçbir sahne gözümüze çarpmadı. Filmde Türk askerinin merhametli ve iyi yürekli olduğu teması oldukça iyi anlatılmış. Filmin ana konusuna gelince şöyle özetleyebiliriz “ Savaşlar olmasın, çocuklar ağlamasın “.

Astsubaylar ile ilgili filmden konu açılmış iken aklımıza direk Halis Demir ismi geldi. Yakın zamanda kahraman Astsubayımız içinde bir film çekilirse Türk halkı oldukça memnun olacaktır. Filmi izlemek isteyenlerin mutlaka kendilerine zaman ayırıp bu gerçek öyküyü soluksuz izlemelerini tavsiye ediyoruz.

Ayla Filmi Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Beyazperdeye oldukça iz bırakacak filmin başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor, Murat Yıldırım, Taner Birsel ve Ali Altay’ı izleyeceğiz. Ayla filminin vizyona giriş tarihi 27 Ekim 2017 Cuma günü olarak belirlendi. Yerli dram filmi sevenlerin mutlaka gitmesi gereken bu film 124 dakika sürecek. Ayla filmi yönetmen koltuğunda Can Ulkay’ı görüyoruz.

Filme gidenlerin film hakkında düşüncelerini ve izlenimlerini bizimle yorum kısmından mesaj atarak paylaşmasını rica ediyor sizleri Ayla Filmi Fragmanı ile baş başa bırakıyoruz.

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz?

Comments

  1. ayşenur

    Duygusal bir film geçmişe doğru gidiyorsunuz teşekkür ederim sitenizde böyle bir film paylaştığınız için.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video