“Avengers: Infinity War” 2 Milyar Rekorunu Kırdı!

  • 7 ay ago
  • 131
  • Haziran 18, 2018 12:03 edited
“Avengers: Infinity War” 2 Milyar Rekorunu Kırdı!

“Avengers: Infinity War” dünya çapında 2 milyar dolarlık gişe rekorunu kırmayı başardı.

Avengers: Infinity War‘un (Avengers: Sonsuzluk Savaşı) kahramanları için kutlama zamanı! Marvel Sinematik Evreni’nin en sonuncu süper kahraman güzellemesi “Avengers: Infinity War” dünya çapında 2 milyar dolarlık gişe rekorunu kırmayı başardı. Böylece film, sinema tarihinde bu gişe rakamına ulaşabilen 4. film oldu.

Vizyondaki 48. gününde 2 milyar dolarlık gişe rekoruna ulaşan “Avengers: Infinity War”, kendisi gibi bu rekoru kırmayı başarmış olan diğer üç filmle, Star Wars: Güç Uyanıyor, Titanik ve Avatar‘la yan yana duruyor. Amerikan gişelerinde elde ettiği 656.1 milyon dolarlık toplam gişe de, filmi Amerika’nın en çok gişe elde eden 5. filmi konumunda tutuyor. 

Açılış haftasında 257.7 milyon dolar elde ederek Amerika’nın en iyi açılış yapan filmi olan “Avengers: Infinity War”, dünya çapında 1.3 milyar dolarlık açılış rakamı ile de dünyanın en iyi açılış yapan filmi durumunda.

10 yıllık Marvel Sinematik Evreni yolculuğunda görülmemiş bir tehditi süper kahramanların karşısına çıkaran “Avengers: Sonsuzluk Savaşı“, evrenin tanınan kahramanlarının neredeyse hepsini bir araya getiriyor ve evreni dize getiren Thanos ile savaşmaya koşuyor. Eleştirmenlerden yüksek notlar alan ve galaksinin farklı noktalarında paralel olarak ilerleyen film, klasikleşen Marvel kahramanlarından kimilerine de veda ettiğimiz bir film oldu. 

Avengers: Sonsuzluk Savaşı” biletinizi hemen buradan alabilirsiniz.

Yönetmen:
Ramazan Özer, Fatih Gürler

Oyuncular:
Can Yavuz, Arifhan Durmuş

Tür : Korku


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video