Home / Film İncelemeleri / Arrival – Neden geldiler? (Film İncelemesi)

Arrival – Neden geldiler? (Film İncelemesi)


DİKKAT

ARRIVAL FİLMİNİ İZLEMEYENLER İÇİN AŞAĞIDAKİ YAZI SPOILER İÇERİYOR OLABİLİR.

Selamlar değerli film severler,

Öncelikle filmi izlediniz diye varsayıyorum ve konumuza geçiş yapıyorum.

Deniz Villeneuve’nin yönetmenliğini yaptığı ve Amy Adams’ın başrol oyunculuğunu üstelendiği Arrival dizisini umarım izlemişsinizdir çünkü gerçekten çok güzel bir film kesinlikle öneriyorum. Aksiyonlu sahneleri pek göremesek de ciddi anlamda dram, bilim kurgu ve bizim toplumumuzun söyleyişinde Mind F**k içeriyor.  Filmimiz de baş konu olarak yer alan söylenti; neden geldiler?

Evet geldiklerinde Dil bilimci tarafından anlaşılmaya çalışılan Uzaylıların bizlere ne anlatmak istediğini pek çok kişi anlayamamış veya da yanlış anlamıştır. Filmde 12 bölgeye inerek gelecekten gelen bu uzaylıların ne anlatmak istediklerini sizlere özetleyerek anlatacağım.

Bildikleri dilin geçmişe götürdüğü ve götürmeyi öğrettiğini söylemeye çalıştılar ve filmde dil bilimcinin sürekli geçmişten kalan hatıralar görmesinin sebebi uzaylıların ona harfleri öğretmesiydi.

Evet olay bu ve bu harfler için yapım ekibi gerçek bir alfabe oluşturmuş. Gerçekten çok güzel bir film olduğunu tekrar belirtmek istiyorum.

MEHMET’İN YORUMU :

Hahah, baştan sona hatalı bir yazı, acil düzeltin. Uzaylıların gelecekten geldiği falan yok, zaman kavramıyla ilgili tek konu kullandıkları dilin geleceği göstermesi ki yazıda geçmişi gösteriyor diyor. Kadın dili öğrenmeye başladıkça gördüğü şeyler geçmişten değil gelecekten görüntüler. Zaten çok saçma, geçmişe götürmesine ne gerek var normal bi insan zaten hatırlar. Uzaylıların gelme amacı ise, 3000 yıl sonra insanlara ihtiyaç duyacakları bir olay yaşanacakmış ( bunuda dillerinden dolayı geleceği gördükleri için söylüyorlar ), insanların 3000 yıl sonra verecekleri iyiliğe karşı yapılmış erken bir geri ödeme gibi yani. Filmin en başında geçen kadının kızıyla sahnesi de erken flashback, filmi izlerken kızının ölümünü sürekli uzaylı istilasından önce zannediyorsun fakat kızın babasının kadının beraber çalıştığı fizikçi olduğunu öğrenince taşlar yerine oturuyor ve tam bir mind*ck. Yazıyı yazan filmi izlememiş veya anlayamamış.Check Also

İlk Öpücük Filmi izle

İlk Öpücük Filmi Fragmanı izle ve Filme Gideceklere Tavsiyeler

Bu hafta vizyona girecek İlk Öpücük Filmi duygusal komedi sevenlerin gözdesi olacak bir senaryoya sahil. Yerli …

2 comments

  1. Hahah, baştan sona hatalı bir yazı, acil düzeltin. Uzaylıların gelecekten geldiği falan yok, zaman kavramıyla ilgili tek konu kullandıkları dilin geleceği göstermesi ki yazıda geçmişi gösteriyor diyor. Kadın dili öğrenmeye başladıkça gördüğü şeyler geçmişten değil gelecekten görüntüler. Zaten çok saçma, geçmişe götürmesine ne gerek var normal bi insan zaten hatırlar. Uzaylıların gelme amacı ise, 3000 yıl sonra insanlara ihtiyaç duyacakları bir olay yaşanacakmış ( bunuda dillerinden dolayı geleceği gördükleri için söylüyorlar ), insanların 3000 yıl sonra verecekleri iyiliğe karşı yapılmış erken bir geri ödeme gibi yani. Filmin en başında geçen kadının kızıyla sahnesi de erken flashback, filmi izlerken kızının ölümünü sürekli uzaylı istilasından önce zannediyorsun fakat kızın babasının kadının beraber çalıştığı fizikçi olduğunu öğrenince taşlar yerine oturuyor ve tam bir mind*ck. Yazıyı yazan filmi izlememiş veya anlayamamış.