“A.X.L.” filminden poster yayınlandı.

Bilim kurgu-aile filmi A.X.L. insanın en iyi dostunu geliştiriyor. Klasik 80’ler filmleri “Short Circuit” ve “Flight of the Navigator”ın havasını taşıyan “A.X.L.” bir insan ile bir köpeği ileri bir teknolojide bir araya getiriyor.

Genç bisikletçi Miles sıradan bir gençtir. Ancak sıradan hayatı ordu tarafından teknolojik olarak geliştirilmiş robotik köpek A.X.L. ile karşılaşınca değişir. Yeni nesil yapay zeka ile geliştirilmiş ancak bir köpeğin ruhuna sahip olan A.X.L. ile Miles dost olurlar. Ancak bu durum A.X.L.’yi yaratan dolandırıcı askeri bilim adamlarının onu geri almak için her şeyi yapmasını engellemez. A.X.L.’in yakalanmasının nasıl bir tehlike doğuracağını fark eden Miles, en iyi arkadaşını korumak için akıllı ve becerikli aşkı Sara ile en ele verir.

Yönetmenliğini ve senaryosunu Oliver Daly’nin üstlendiği “A.X.L.”, bir insan ile köpeğin benzersiz dostluk bağlarına teknolojik bir evrim geçirtiyor ve dostluk bağının sınırlarını günümüzün ötesine taşıyor. Filmin başrollerini Alex Neustaedter, Becky G ve Alex MacNicoll üstleniyor. Film Amerika’da 24 Ağustos’ta vizyona girecek.

Yönetmen:
Hasan Gökalp

Oyuncular:
Beyza Metin, Gamze Kırlı

Tür : Korku